У часи більшовицького терору, після смерті матері – Францишки Голембіовської (уродженої Ружанської), батько Галини-Марії – Голембіовський Донат Адольфович (будучи колишнім дворянином побоювався переслідувань) виїхав із Житомира і, впродовж певного часу, вів напівкочовий образ життя…
Згодом, він разом із родиною і новою дружиною – Єфросинією Білошицькою, оселився у віддаленому Олевському районі Житомирської області.
Там Голембіовська Галина-Марія та її сестра (від батькового другого шлюбу) Тетяна здобувають середню освіту. Весь час батько і мачуха тримають від неї в таємниці той факт, що Єфросинія Білошицька для неї не рідна матір, а мачуха. Так було до повноліття Галини-Марії.
Здобувши освіту в Олевській школі Голембіовська Г.-М.Д. поступає в Житомирське педагогічне училище (можливо педінститут) і там, у Житомирі, її знаходять рідні її матері – Ружанські, і розповідають їй про справжню матір. Ця зустріч справила на Галину-Марію таке враження, що вона влаштувавши батькам скандал пішла із дому.
Невдовзі вона одружилася із Деревецьким Миколою Костьовичем (нашим дідусем). Сварка із батьками була настільки сильною, що спочатку Голембіовська навіть не повідомила їм про власне одруження. Згодом, під час Другої світової війни, родинні стосунки було відновлено (у часи війни діти Галини-Марії Деревецької (Голембіовської) певний час перебували у оселі Голембіовського Доната в Житомирі), але тріщина, яка трапилася після цього конфлікту не загоїлася між ними до останніх днів життя.
З отриманням освіти Голембіовська залишається в Олевському районі на роботі в освітніх закладах щонайменше до квітня 1940 року.
28 жовтня 1937 року, у селі Сущанка Олевського району Житомирської області, Голембіовска взяла шлюб із Деревецьким Миколою Костянтиновичем. У шлюбі Голембіовська отримала прізвище чоловіка Деревецька.
У другій половині тридцятих років ХХ століття майбутнього чоловіка Голембіовської – Деревецького Миколу Костянтиновича направляють на роботу у освітні заклади Житомирщини. Уродженець Шполянського району Черкаської області Деревецький М.К. був відряджений у Олевський район, ймовірно, на посаду Директора якоїсь зі шкіл (за іншими даними: вчителя). 28 жовтня 1937 року, у селі Сущанка Олевського р-ну Житомирської області, Микола Деревецький одружився із Галиною-Марією Голембіовскою.
На Житомирщині родина Деревецьких перебувала щонайменше до весни 1940 року, адже документи свідчать, що саме у Олевську, 12 серпня 1938-го, у Деревецьких народився син – Деревецький Едуард Миколайович, а у селі Журжевичі Олевського району, 14 квітня 1940 року, донька – Деревецька Аліса Миколаївна.